בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מיוחדים 
שנה למחאה החברתית: הסלבס שמשנים את העולם 
 
 אמא תרזה. אילוסטרציה    צילום: Getty Images / אימאג'בנק    
מיוחדים |
 

לרגל ציון שנה ליום בו דפני ליף הגיעה לרוטשילד, אספנו את רשימת הכוכבים שהופכים את העולם למקום טוב יותר. או לפחות מנסים להפוך אותו למקום טוב יותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדיוק שנה עברה מאז תחילת המחאה החברתית ברוטשילד ולמרות שנוצר רושם שדבר לא השתנה ,המחאה חוזרת השנה לסיבוב נוסף ואגרסיבי יותר. בזמן שצעירים יצאו בהמוניהם ברחבי העולם להפגין נגד עוולות חברתיות ו/או פוליטיות יש כאלה שעושים את זה כבר שנים רבות. במקרה, אלה גם האנשים האהובים עליכם בתעשיית הבידור.

 

למרות שעבורם דווקא יהיה קל בהרבה להתעלם מצרותיהם של חסרי המזל, דווקא הם יצאו לעשות טוב בעולם. לרגל ציון השנה החגיגי, אספנו עבורכם כמה מהסלבריטאים טובי הלב בעולם.

 

>>> בונו

למרות שסלבריטאים רבים קופצים על עגלת המסכנים מסיבות כאלה ואחרות, אין ספק שבונו הוא הבולט שבהם. הפרונטמן של U2 לוחם בעוונות העולם כבר למעלה מ-20 שנה ומצוי בקשר ישיר עם מנהיגי העולם ומעצבי דעת הקהל כדי לעשות את העולם קצת טוב יותר. עוד בשנת 1986, כמה רגעים מאז שזכה לרגעי התהילה הראשונים, הוא נסע לאתיופיה, ניקרגואה ואל סלוודור בשליחות אמנסטי וגייס כסף לפרויקטים רבים, ביניהם העלאת המודעות לילדים החיים באיזורי מלחמה וגיוס כסף לרשתות חינוך.

           

בונו נבחר על ידי המגזין פורבס כ"סלבריטאי הנדיב ביותר" בשל מעורבתו במאבק במחלת האיידס והשתתפות בפסטיבלים לגיוס כספים, כשהבולט מכולם היה פרויקט ה-LIVE8 אותו עזר להפיק. ב-2008 בונו נפגש עם ניקולא סרקוזי, נשיא צרפת, והצליח לגייס עבור המאבק באיידס באפריקה 20 מיליון אירו. עד כה, במהלך פעילותו בונו זכה לשלוש מועמדויות לפרס הנובל לשלום ואף קיבל את תואר האבירות של הממלכה הבריטית.

         

 
 

>>> אורנה בנאי

בנוסף לחיי המשחק והדאחקות עם גורי אלפי, בנאי פעילה פוליטית ומזוהה עם המאבק למען זכויות בעלי חיים. היא השתתפתה בקמפיינים רבים להעלאת המודעות ולגיוס כספים, כשהזכור מכולם הוא התשדיר בו נתנה את קולה לקריינות "חייו של כלב" יחד עם מיקי חיימוביץ ופלאטו שרון. היא משתתפת בכנסים ואף מעבירה הרצאות בנושא המאבק על זכויותיהם של חברנו הטובים ביותר.

        

אורנה בנאי שמרבה להשתתף גם במופעי התרמה מיוחדים לבעלי חיים מנהלת חיי תרומה לקהילה די מבעבעים במסגרתם אף כיהנה כחברת מועצת עיריית תל אביב-יפו מטעם מפלגת הירוקים. לאחרונה אף השתתפה בקמפיין האינטרנטי לגיוס כספים עבור מאור חיים זוסמן בן השלוש שנזקק לטיפול רפואי דחוף ויקר כדי להציל את חייו.

        

 

>>> אופרה וינפרי

אופרה וינפרי, אימפריית התקשורת ואחת הנשים העשירות בארצות הברית, היא כלל הנראה הסלבריטאית שתרמה מכיסה האישי את הסכום הגבוה ביותר לצדקה. על פי הערכות שונות, אופרה תרמה קרוב לחמישים מיליון דולר עבור מטרות שונות ובין היתר עבור שלוש העמותות שהקימה The Angel Network, The Oprah Winfrey Foundation, and The Oprah Winfrey Operating Foundation.  

 

בנוסף, לתרומה האישית אופרה נהגה לקדם את התרומה לעמותות שבניהולה במהלך השידור בטלוויזיה והצהירה בגאווה שכל דולר שייתרם יועבר ישירות לנזקקים, כאשר היא נושאת בעלויות הכוללות של תפעול העמותות ומימון פעילותם השוטפת. עבור "רשת המלאך" היא הצליחה לגייס למעלה מ-80 מיליון דולר.

       

באחת מתוכניותיה היא העניקה לכל אחד מ-300 הצופים שנכחו באולפן צ'ק על סך 1000 דולר אותו הם היו צריכים לתרום למטרה שהם מוצאים לנכון. מעבר לארגונים שבניהולה היא פעלה רבות עבור ארגוי צדקה נוספים וגייסה עשרות מיליונים גם עבור עמותת קלינטון שבניהול הנשיא לשעבר. כהוקרה לפעילותה ההומניטרית היא זכתה בפרס אוסקר מיוחד על מפעל חיים ב-2011.

 

 
אופרה ווינפרי
 אופרה ווינפרי   צילום: Getty Images / אימג'בנק 
 

>>> ריקי בליך

זה אולי יפתיע חלק מכם, אבל ריקי בליך היא אחת המפורסמות הפעילות ביותר במדינת ישראל. לדבריה, הכל התחיל בשנת 2007 לאחר שצפתה בסרט "אמת מטרידה" של סגן נשיא ארה"ב אל גור. מאז בליך החלה להיות פעילה בתחום איכות הסביבה והצדק החברתי-סביבתי במסגרות שונות. במשך תקופה ארוכה היא הגישה פינה אקולוגית ומודעות סביבתית בתוכנית הבוקר "כל בוקר" של אברי גלעד ועינב גלילי. ב-2008 בליך קיבלה תוכנית רדיו ברדיו 99 בנושאי איכות הסביבה שנשאה את השם "ירוק באוויר".

 

חוץ מהפעילות הסביבתית בליך מרבה להתנדב בבתי חולים באופן קבוע ואף לקחה חלק ביוזמות רבות לביקורי ילדים חולים ברחבי הארץ במהלך החגים. היא קידמה את קמפיין החתימה על כרטיס אדי לתרומת איברים על אף ביקורת משפחתה החוזרת בתשובה ולקחה חלק במאבק על ה"מים האפורים" לחיסכון במי הכנרת.

 

 

>>> אנג'לינה ג'ולי

אם חשבתם שתרומתה לקהילה של זוכת האוסקר, אנגלינה ג'ולי מסתכמת בייבוא של כמה תינוקות כדי למלא חורים בוילה, טעיתם בגדול. הכוכבת ההוליוודית פועלת כבר למעלה מעשר שנים במסגרות הומניטריות וארגונים בינלאומיים הפועלים באזורי אסון ועד היום גייסה עשרות מיליוני דולרים עבורם. בראיונות רבים ג'ולי מייחסת את תחילת העניין שלה בעולם השלישי, כאשר כיכבה ב-2001 בסרט "טומב ריידר". הסרט צולם בקמבודיה, שם ג'ולי נחשפה למצבם הקשה של הפליטים במדינה ובמיוחד של הילדים. ג'ולי פנתה לאו"ם ובשיתוף פעולה נוצר מהלך חוצה עולם להגנת פליטים באיזורי אסון. מאז היא מונתה לשגרירת רצון טוב של האומות המיוחדות ונשלחה למשימות שטח במדינות כמו סיירה ליאון, טנזניה, קוסבו, סוריה, עיראק, פקיסט, נמיביה ועוד רבות אחרות.  

          

במהלך הקריירה ההומניטרית שלה ג'ולי הייתה הראשונה לזכות בפרס "האזרח המצטיין בעולם" של האו"ם וזכתה בפרס דומה מטעם ממשלת ארה"ב. לאחר האסון בהאיטי ג'ולי הסכימה לחשוף את תמונת ההיריון שלה ב-"People" רק כדי שהמגזין יתרום חצי מיליון דולר עבורה לנפגעי רעש האדמה. על פי הערכות, ג'ולי תרמה קרוב ל-20 מיליון דולר מכיסה הפרטי.

         

 

>>> בר רפאלי

יכול להיות שגם בר עצמה תהיה מופתעת למצוא את עצמה ברשימה אבל אנחנו זוכרים לה מעשה טוב. בנובמבר האחרון היא הבטיחה שכשתגיע ל-100 אלף עוקבים בטוויטר  היא תיזום ציוץ-צדקה שבועי בו היא תבקש מכל עוקביה לתרום דולר אחד לארגון צדקה נבחר, שישתנה משבוע לשבוע. "אם כל אחד יתרום דולר, אז 100,000 דולר יגיעו לצדקה. נכון שזה יהיה נהדר?", אמרה רפאלי בראיון שהעניקה ל-VanityFair. 

       
ואכן כשרפאלי באמת הגיעה ליעד המקודש בינואר היא החלה לצייץ מדי סוף שבוע על עמותות צדקה ויעדי תרומה. למרות זאת כנראה שגם בר התייאשה ולאחר מספר שבועות היוזמה נעלמה.

  

 
הקריבה ציוצים
 הקריבה ציוצים   צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

>>> מוטי להב

בוגר המירוץ למיליון מנהל רומן נחמד עם עמותת "להושיט יד", עמותה הפועלת למען ילדים חולי סרטן.

 

להב הגיע לעמותה לפני חצי שנה על תקן סלב שבא להצטלם במחלקה בתל השומר. ככל שהזמן עבר, להב מצא את עצמו מגיע לביקורים במחלקה מדי שבוע בחודשים האחרונים. יו"ר העמותה אף ביקש מלהב לשמש כראש צוות בטיול של ילדי העמותה ללוס אנג'לס.

 

בוגר הריאליטי סיפר בשיחה עם נענע10 סלבס כי בינו ובין משפחות הילדים נוצר חיבור עמוק ומדי פעם הוא גם נפגש עם המשפחות לארוחות שישי. ההתנדבות של להב בעמותה מגיעה ללא כל דרישה לתמורה.

 

 
להב העיד כי התרומה לקהילה גרמה לו להרגיש טוב
 להב העיד כי התרומה לקהילה גרמה לו להרגיש טוב   צילום: ברק פכטר, יח"צ 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by