בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מזל טוב, ביץ' 

מזל טוב, ביץ'

 
 
גליה דן-לי, ניו יורק

בריטני ספירס חוגגת 26, וסוף הסיפור לגמרי לא ברור. אז נלך להתחלה: הטרגדיות, האלכוהול וההתאבדויות שעשו את בונבוניירת הפאפרצי של היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ספירס חוגגת 26 (אימג'בנק/GettyImages)
 ספירס חוגגת 26 (אימג'בנק/GettyImages)   
חידת בריטני ספירס ממשיכה להעסיק פול-טיים את התקשורת האמריקנית. בתחילת החודש חגגה ספירס 26 אביבים משובצים בשערוריות, סמים, אובדן משמורת על הילדים, שמועות על עוד הריון סנסציוני ואולי הפלה, נטישה המונית של סוכנים, עוזרות אישיות ואפילו חברי משפחה, ואובססיית סינדרלה ביזארית.

בעוד שכולם שואלים את עצמם מה יהיה בסופה של הכוכבת הטראבל-מייקרית ואיך תיאטרון האבסורד הזה של אישה אחת עומד להיגמר, אנחנו נתמקד לשם שינוי בשאלה צהבהבה אחרת: איך כל זה התחיל? כי גם אם ורדה רזיאל ז'קונט לא מסכימה לתת לאף אחד רשיון להאשים את ההורים, הסביבה או העבר בהווה הקטסטרופלי, בטוח שגם היא תסכים שבמקרה של בריטני יש נסיבות מקלות. עובדה, אפילו קרוב משפחה של בריטני, ארנסט ספירס, הודיע חגיגית לצהובונים כי עם ילדות כמו שלה, "לבריטני לא היה שום סיכוי לצאת נורמלית".
 

היסטוריה של התאבדויות ואלכוהוליזם

הקאבר השערוריתי לרולינג סטון
 הקאבר השערוריתי לרולינג סטון    
כשאמה של בריטני, לין ברידג'ס הכירה את אביה, ג'יימס ספירס, הוא עשה רושם על המשפחה כ-A good looking son of a bitch, ובצדק. ג'יימס ספירס בא מרקע רגשי בעייתי, בלשון המעטה. כשהיה בן 13, אמו ירתה בעצמה על קברו של אחיו העולל, אחרי שנים רבות של דיכאון, שפרץ בעקבות מותו הטרגי של האח, שהיה בן שלושה ימים במותו. סבתה של בריטני ספירס הייתה רק בת 31 כשהתאבדה.

כשלין הכירה את ג'יימס, כבר היו לו מוניטין מפוקפקים בתחום הנשים, האלכוהול והבריאות הנפשית, אבל היא החליטה להינשא לו למרות התנגדות משפחתה, בעיקר כדי לברוח מביתו של אביה החלבן רע המזג. אבל החיים לצד ג'יימי ספירס התגלו עד מהרה כגיהנום בפני עצמו: אהבתו לטיפה המרה הייתה גדולה בהרבה מאהבתו למשפחתו, הוא היה שתוי רוב הזמן, ופעמים רבות הגיע הביתה אחרי ערב של הוללות כשהוא מריח ממיקס של אלכוהול וניחוח נשים זרות.

אחרי מריבות קטלניות בין לין לג'יימס, כשהאב הפך אלים מילולית בעקבות יותר מידי בירות, בריטני ואמה נהגו להירגע מחוסר השפיות בבתי קרובים. במקרים אחרים, בריטני הייתה בורחת אל צעדי הריקוד, ועל הדרך גם מספקת לאמה הסחת דעת זמנית. כבר אז האמינה לין שבריטני עוד תגיע רחוק בתחום השואו ביז, וכך גם תעזור לאמה האבודה להציל את עצמה מעצמה.

אבל לין היא לא בדיוק אם קורבנית טיפוסית. הבגידות של בני הזוג היו עניין לגמרי הדדי, ובנושא האלכוהול, היא הפגינה מתירנות יתר ואפילו הזמינה בעצמה את הבירה עבור בתה, כשבריטני הייתה עדיין קטינה. בראיון לרולינג סטון התוודתה בריטני בת השבע עשרה: "אמא שלי ואני שותות כוסית יין יחד, וזה בסדר גמור. אני יודעת איך לשתות". באותו ראיון שערורייתי, הצטלמה בריטני לשער המגזין בפוזות שלא משאירות מקום לדמיון, כשהתחתונים והחזיה המינימליים מבצבצים מתוך בגדיה. הצילומים נערכו בסלון המשפחה, כשההורים מעודדים בשתיקה את הפרובוקציה.
 

ילדות אבודה ומבולבלת

בריטני ואמה לין (אימג'בנק/GettyImages)
 בריטני ואמה לין (אימג'בנק/GettyImages)   
אבל הרומן של בריטני עם עולם השואו ביז התחיל עוד שנים רבות קודם לכן, בגיל חמש או שש, ולא השאיר לה הרבה הזדמנויות להיות סתם ילדה. הספירסים היו משפחת מעמד ביניים טיפוסית מלואיזיאנה: אמא מורה ואבא בונה מתכות, אבל הנטייה של האב לבזבז חלק גדול מהמשכורת החודשית על בירות, הביא אותם כמה פעמים למצב של פשיטת רגל. מזל שהיתה בבית ילדה מוכשרת אחת, שעד מהרה החלה לתפקד כפרת מזומנים.

לין, שמעולם לא הייתה עיוורת לפוטנציאל הרב של הבת, שנהגה להרשים את הבוחנים בחמישה גלגלונים לאחור ברצף וקידות אלופה, דחפה אותה לנסות את כוחה בכל הפקה או תחרות שהגיעו לסביבה. אבל היה זה האודישן ההסטורי ל"מועדון מיקי מאוס" שסימן את פריצת הדרך בקריירה המפוארת. אחריו עברו בריטני ואמה להתגורר בדמי מפתח בדירה קטנטונת במנהטן, כשלין מתפקדת כ-Stage Mom הכי מופרעת בסביבה, ובריטני הופכת למפרנסת העיקרית של הבית. בריטני הרוויחה אז סכום מכובד של כ-1,200 דולר בשבוע, הפסידה שעות לימודים לטובת אודישנים, ודיווחה בדיעבד על עייפות כרונית שליוותה את לאורך כל אותה תקופה.

אבל למרות התלונות, לבריטני הצעירה תמיד היה דרייב משלה. לין אמנם השקיעה את כל מרצה בילדים, והייתה נחושה, כפי שאמר קרוב משפחה לאחד המגזינים "להשיג יותר בחיים מסתם להיות נשואה לאיזה בן-זונה", אבל בהחלט היה לה עם מה לעבוד. בריטני הנערה הייתה, לכל הדעות, לא פחות מעילוי, מהסוג שאתה מוצא אצל אתלטים מהשורה הראשונה, כפי שהתבטא מדריך המשחק הראשון שלה.

כשהיתה בת עשרה היה לה מוסר עבודה של חמור, שבעזרתו הצליחה תוך זמן קצר להיפטר מהמבטא הדרומי שלה, מבלי להביט לאחור. גם בריטני של היום, עם כל יחסי האהבה-שנאה עם הפפרצי, מכורה בשורה התחתונה למעמד הסלבריטי שלה, וידועה כמי שאת תא המטען שלה ממלאים צהובונים המלאים בכתבות אודותיה.
 
 

יח"צ לתמימות

בהופעה השערורייתית בטקס פרסי ה-MTV (אימג'בנק/GettyImages)
 בהופעה השערורייתית בטקס פרסי ה-MTV (אימג'בנק/GettyImages)   
ממיתוס הבתולין של בריטני כבר חצי עולם הספיק להתפכח, והיום כבר ברור לכולם שמדובר בלא יותר מגימיק יחצ"ני, שנמכר למעריצים במדי תלמידת תיכון קתולית. האמת היא שגם בתחום המיניות בריטני התבגרה טרם זמנה, כשנפרדה מהבתולין בגיל 14 המוקדם, בעזרתו של החבר שלה מבית הספר, רג' ג'ונס. בתחום היחסים היא הצליחה לשכפל את הדוגמה הרעה של אמא ואבא, כשהמסר העיקרי שהיא לוקחת מהיחסים ביניהם הוא לא לסמוך על אף אחד, לא לאפשר לאף אחד לסמוך עליה, ולהתייחס לכל פרטנר כבר-החלפה. כבעל לחיים היא בחרה בקווין פדרליין, תאום מנטלי של אביה: טראש אלכוהוליסט עם בעיית אמינות קשה.

וגם אם היום ברור לכולם מדוע בריטני מתפקדת כרכב נטול מעצורים שעלה על מסלול התרסקות, שהרי את ה"אף אחד לא יגיד לי מה לעשות" היא מתרגלת כבר מהילדות נטולת האוטוריטה, ברור עוד יותר שרק היא תצליח לבלום את עצמה, כשתחליט סוף סוף לסיים את שלב המרד שאותו לא זכתה לממש בילדותה. מה שבטוח הוא, שההורים המהממים שלה, לא ממש עוזרים גם עכשיו. הנה, לאחרונה, למרות כל הצרות, החליטה לין שזה הטיימינג המושלם להוציא ספר Tell All ולעשות עוד כמה ג'ובות על גב הבת הממוטטת נפשית. אביה, לעומת זאת, מי שעשה לה היכרות ראשונה עם האלכוהול, נטל לעצמו את החירות והחוצפה לבקר את הילדה שנכנסת ויוצאת מגמילה, כשכינה אותה בראיון, תחזיקו חזק, "Sick little girl".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by