בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
גלית גוטמן גבר? 

גלית גוטמן גבר?

 
 
טל היינריך

היא מאמינה ב"אנשים עם כוחות", למרות שהם חשים בסביבתה אנרגיות גבריות. "יכול להיות שזה בגלל הקריירה והשאפתנות", כך הסבירו לה. גם לקריירה של בעלה, צלם העיתונות זיו קורן, היא מפרגנת, ומגלה שהסרט עליו "יותר מאלף מילים", עשה להם רק טוב. ראיון עם אישה יפה על תבונה ורגישות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
היופי שלה כנראה אלמותי, יש לה בעל מצליח, היא אימא. גלית גוטמן נמצאת בנוף הדוגמנות ובטלוויזיה שלנו כבר שנים. מה אנחנו עוד לא יודעים עליה? שהיא גברית. לאחרונה היא לקחה חלק בתרגיל למיסטיקנים בריאליטי "הכוח" בערוץ 10. במסגרתו הם נכנסו לחדר כשעיניהם אטומות, ומולם גוטמן ישובה ולא מוציאה הגה. מטרתם היא לנחש בעזרת כוחותיהם - מי זאת? או שמא, מי זה?
 
 
"אני מאמינה שיש אנשים עם כוחות", גוטמן מתוודה. "לא מדובר פה בקוסמים, זה משהו אחר. למה לזלזל בכוחות שיש לאנשים? הייתי פעם אצל הרב רנטגן והייתה לי חוויה מדהימה אצלו. זה היה לפני שלוש שנים בערך, והוא ידע עלי הכל וחזה את מה שיקרה. פשוט צדק בכל מה שאמר. הוא היחיד שהלכתי אליו. אני גם מאמינה באמונות טפלות. אולי מפחדת לא להאמין בהן. מוזר שדווקא אני, שבאתי ממקום מאד פתוח ומאמין, מישהו מהמתמודדים אמר לי שהייתי נורא חסומה. זה לא נכון".

למה נראה לך שהמיסטיקנים חשו באנרגיה גברית?
"אני לא יודעת. אני מאוד מפחדת מכל העולם הזה, כי אני קצת מאמינה. מי שמאמין מפחד מזה. כשהציעו לי להשתתף חשבתי שזה יכול להיות מעניין לראות איך הם יגלו מי אני. לא תיארתי לעצמי לרגע שיחשבו שאני גבר – שבעה וחצי מתוך עשרה מתמודדים, אחד מהם שינה את דעתו באמצע. אחר חשב לא רק שאני גבר, אלא גם שאני ראש ממשלה לשעבר שהיה לפחות רמטכ"ל. ייחס לי תכונות ממש גבריות. היה מישהו שתיאר אותי בתור גבר נמוך, שחום עם תלתלים. יצאתי משם בשוק. הם מדברים עם מלא ביטחון, ולא מתחילים למלמל או משהו כזה. ככה שאחרי הראשון, השני והשלישי, זה כבר הפסיק להצחיק אותי. אחרי שהם פתחו את העיניים הם אמרו שיכול להיות שזה בגלל הקריירה והשאפתנות שלי, שבדרך כלל חזקות אצל גבר".

למרות כל האינטואיציות המוטעות, הייתה יחידת סגולה שכן הצליחה לתפור קווים באפילה לדמותה של גלית: "מישהי מדהימה. אחת שמדברת עם מלאכים שבסביבה ומקבלת מהם אינפורמציה. הדברים שלה הותירו אותי בהלם. היא אמנם לא גילתה את השם שלי, אבל כן פגעה בכל התכונות האפשריות. סיפרה על ההורים שלי, עלי בתור ילדה, על המקצוע שאני עוסקת בו, ועל היופי והרגישות שלי. היא גם אמרה שאני עוסקת בתחום שאני קצת רגישה מדי בשבילו, ושהיא לא יודעת אם זה מה שאני צריכה לעשות בחיים. אחרי 17 שנה בתור דוגמנית, אני לא בטוחה שזה נכון. אולי היא התכוונה לטלוויזיה".

גם אם נדמה שגלית מרקדת על יותר מדי חתונות – דוגמנות, משחק והנחיה על המסך הקטן, היא מודעת למגבלותיה. "כל אחד צריך להיות מודע לחסרונות שלו", היא אומרת. " אני לעולם לא הייתי יכולה להתעסק בחדשות כי אני באובר-רגישות מטורפת. אני בוכה בהדחה של אוולין מ'הדוגמניות', אז אני בטח לא צריכה גם שידור אקטואליה".

גם היא וגם בעלה, צלם העיתונות זיו קורן, עוסקים בעיצוב תרבות מזוויות שונות ומרוחקות. היא ב"פאן" והוא בצדדים הכבדים והרציניים יותר: "זה מה שכל אחד מאיתנו בחר. אני מתעסקת בצד היותר יפה של החיים. אני גם חושבת שיש לזה יותר מקום, בעיקר בארץ עם הלחץ הביטחוני והכלכלי".

אותו לחץ ביטחוני מוכר לזיו מקרוב. מאוד קרוב, אם לשפוט לפי עדשת המצלמה שלו שלוכדת במציאות הישראלית-פלסטינית רגעים קטנים עם משמעויות גדולות. לאחרונה שודר הסרט הדוקומנטרי "יותר מאלף מילים", שעשה סולו אביטל על פועלו של קורן. התעודה מלווה אותו במשך העשור האחרון, רחוק מהזוהר והתדמית כבן זוגה לחיים של גוטמן. גלית מוצגת בסרט, אולי לראשונה בתקשורת, כאישה בשר ודם שנאלצת מדי יום להתמודד עם החרדה לחיי בעלה.

את מצטיירת בסרט כמישהי שהעבודה של בעלה גובה ממנה המון אנרגיה.
"כן, אבל אני יכול לומר לך שאחרי שישבנו בהקרנה בקולנוע וצפינו בסרט יחד עם עוד 400 איש, זה דווקא שינה את זיו קצת. מאז הוא יותר בבית. כמו כל האנשים שראו את הסרט, גם הוא קיבל שוק על החיים שלו. כנראה שצריך לעשות עליך סרט כדי שתבין".

את אומרת שם שאת מבינה שהעבודה היא העדיפות הראשונה של בעלך. הרבה אנשים לא יבינו איך זה אפשרי כשיש בבית אישה מרשימה כמוך.
"בסוף הפרמיירה הוא קם ואמר שאני במקום הראשון. הוא מאד קרייריסט, ואם אתה לא שם לב כל כך אתה עובד המון כי יש לך המון שאיפות ואמביציות. למרות זאת, צריך שניים בשביל שזה יקרה. גם אני אשת קריירה, ומעבר לזה שהוא בן אדם מקסים ואבא נהדר, חשוב לי שתהיה לו קריירה מצליחה משל עצמו. ברור שברגע שיש ילדים את הרבה יותר צריכה את הבעל בבית, כי את לא רוצה לגדל אותם לבד. אני חושבת שהסרט עשה לנו רק טוב".
 
 
גלית גוטמן (צילום: שרון בק)
 גלית גוטמן (צילום: שרון בק)   
גם בחו"ל הוא עשה טוב. "יותר מאלף מילים" זוכה בימים אלו להצלחה בינלאומית בסבב הפסטיבלים בו השתתף. גלית שמחה בהצלחת בעלה, וגם אצלה אין עוררין על המקום הראשון בסדר העדיפויות: "אני קודם כל מאוהבת בו, אחר כך מאוהבת בעבודה שלו. אני אוהבת את מה שהוא עושה, חשוב לי להיות עם גבר מצליח. גם העבודה שלי עומדת במקום מאוד גבוה. חשוב לי להגשים את עצמי, לעשות דברים שאני אוהבת ולהיות מעורבת בפרויקטים שאני עושה. אני חושבת שככל שאתה מתבגר ומצליח יותר זה נהיה עוד יותר חשוב, כי יש יותר מה להפסיד".

עוד התבטאת בסרט, שאת תמיד נורא בלחץ בגלל הסכנה שבעבודה שלו. איך את לא מביאה את הלחץ הזה לעבודה שלך? היית צריכה להתמודד פעם עם קושי כזה?
"זה קורה המון פעמים. לפעמים אני יודעת שהוא נמצא באיזה טנק בפעילות מבצעית בעזה, כשאני בכלל מצלמת משהו לטלוויזיה. ב-90 אחוז מהמקרים הוא לא אומר לי בכלל כשהוא נוסע. רק כשהוא חוזר הוא מספר 'היי, מה העניינים? יצאתי עכשיו מבית לחם'. זו שגרת החיים. רק כשהוא נוסע לאובר-נייט הוא מודיע לי לפני שהוא נוסע לפעילות מבצעית או לכל דבר אחר. זה מאוד מלחיץ. הוא אפילו לא עם נשק שם, רק עם מצלמה. זה לא שיש לי ברירה, עדיף לעבוד כשהוא נמצא שם מאשר לשבת בבית. יש דברים יותר גרועים. כמו כל אלה שנשואות לאנשי קבע. מצבן קשה משלי, ואף אחד לא שואל אותן אף פעם איך הן מרגישות. זה חלק מהעבודה הזאת.

"מה שיותר מפחיד אותי בזיו ובעבודה שלו, זו ההתמודדות הנפשית שלו אחרי שהוא נמצא בכל פיגוע ורואה את כל מה שהוא רואה. אחר כך הוא צריך לחזור ולהשאיר את הדברים האלה מחוץ לבית. אז לפעמים הוא מצליח ולפעמים לא".

לדבריה, זיו נמצא כעת יותר זמן בבית. אבל אל מול מצלמתו של אביטל, גלית הגדירה עצמה כ"כמעט אם הורית". איך בכל זאת מצליחים לנתב בין שתי קריירות מאוד עמוסות? הרי המתכון: ילדים. "ברגע שיש ילדים בבית, אתה יודע שאתה צריך להיות כאן בשבילם. לחוות חיים כמו משפחה נורמלית, שהולכת עם הבנות לים, לבריכה, ללונה פארק, לצימר בצפון ולאילת. ילדים זה משהו שמאוד שומר על נורמליות. את הבנות שלנו לא מעניין וגם לא צריך לעניין מה אנחנו עושים".

בניגוד למציאות, בדרמה היומית "השיר שלנו" גלית משחקת אימא לנערה מתבגרת, אגם רודברג. היא לא מודאגת מהליהוק המבגר, ולא מסתירה את גילה: "מזיק לי לתדמית? ממש לא. אני בת 34 וחצי, אם לפי התכנית נכנסתי להיריון לפני שהתגייסתי, זה בקלות יכול לקרות. שכנעו אותי מאוד מהר".

בדרך כלל דוגמניות פורשות מוקדם ממך. מה תעשי כשלא תוכלי לדגמן יותר או שיימאס לך?
"זה ברור שאני אתרכז בטלוויזיה, מן הסתם. אני נהנית ממה שאני עושה בה, ומקווה שאמשיך ככה. אני מאוד מעורבת בפרויקטים שלי העתידים לבוא. עשינו עכשיו פיילוט לתכנית חדשה בערוץ 10, שאני לוקחת חלק גם בתכנים שלה. התכנית תעסוק בעולם הדייטינג, אבל ממקום דוקומנטרי-פיצ'רי. זה משהו חדש שבאמת עוד לא עשו פה. אנחנו מתחילים לצלם בקרוב".

בנוגע לריאליטי "הדוגמניות", עוד מוקדם לקבוע אם תהיה עונה שלישית. "יש התעסקות מחודשת להרים צוות הפקה", היא חושפת, "אבל אני לא יודעת איפה זה עומד. אני מאד מקווה שזה יקרה, גם כי אנשים ברחוב שואלים אותי כל הזמן מה קורה עם התכנית. אני חושבת שזה מגיע לקהל בבית".

על אף סימני השאלה בנוגע לתכנית, גוטמן לא זונחת את טיפוח דור המסלוליות הבא. ביום שלישי ה-13 במרץ היא תנחה על במת מרכז הקונגרסים בחיפה את תחרות "מלכת היופי של ישראל 2007". "אני מתרגשת. מקווה שלא יותר מדי, כי לא בריא להתרגש ככה בשידור חי", היא מספרת מניסיון. "זה חלק מהעולם שלי. חלק ממשהו שאני חיה כבר הרבה מאד שנים, וזה גם משהו של כל המדינה".

הטקס יועבר בשידור חי בערוץ 2 (21:00), עם מנחה שנחשבת לטאלנטית של ערוץ 10. גוטמן מודה להם על שנתנו לה את האור הירוק לקחת על עצמה חלק גדול בהפקה הזו, שכבר עכשיו נמצאת בשלבי הילוך גבוה.

"צילמנו בשבוע שעבר תכנית מקדימה על הבנות, כי אנחנו רוצים להביא תעודת זהות שלהן לפני הטקס עצמו כדי שיכירו אותן (ראשון, 22:15). כל אחת מוצגת לפי תחביב שתואם את האופי שלה. מעבר לאיך שהן נראות, האופי משחק תפקיד חשוב מאוד כשכמה מהן עומדות לייצג את המדינה".

בהודעה לתקשורת על הטקס, צוין כי "מובילי דעה בישראל יספרו מהו אידיאל היופי בשבילם, מהי אישה יפה בעיניהם". דווקא בעניין זה, מלכת הדוגמנות הדומיננטית בישראל, מתקשה לחוות דעה: "קשה להחליט. יש כל כך הרבה יפות בארץ ושונות".
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by