בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המלצה של טל 

המלצה של טל

 
 
טל שגב

טל שגב ממליץ למצוא תשובות לשאלות הקיום ב"דרך השם" מאת הרמח"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

דרך השם / הרמח"ל

עטיפת הספר
 עטיפת הספר   
"דרך השם" הגיע אליי מיעקב למאי, המפיק המוסיקלי שלי. לספר הזה יש גרסה עתיקה יותר, עוד פחות מובנת, וצריך להיות יותר רוחני כדי להבין אותה. המהדורה הזאת של הספר היא קלה יותר, אבל עמוקה לא פחות. הספר מחולק לפרקים: למה אלוהים הביא אותנו לכאן, מה אנחנו עושים פה, למה נועדו מלאכים, איפה הם ביחס לבני אדם וכו'.

כשהתחלתי לעבוד עם יעקב, נפגשנו והשמעתי לו שירים שלי. הוא אמר לי שהשירים יפים, אבל מעט כבדים, ושצריך לגוון אותם. התחלנו לדבר, ותוך כדי שיחה עלו שאלות קיומיות. יעקב שאל אותי ממה אני מוטרד, ואמרתי לו.

יעקב רוחני ברמה חזקה מאוד. במשך 15 שנה הוא קרא וחקר המון. גם הוא היה בשלב הזה, וכרגע – על פי דבריו – כבר אין לו פחדים בזכות הספר הזה, שיש בו את כל התשובות. הבעתי רצון לקרוא את הספר, אבל הוא הכין אותי לעובדה שלא אבין הכול. המשכתי להציק לו על זה במשך תקופה מסוימת ולבסוף הספר הגיע לידי.

הספר מתאר את המלאכים כשישויות שנועדו לשרת אותנו. המלאך מקשר בינינו לבין אלוהים. המלאכים לא הופכים להיות בני אדם, ובני האדם לא הופכים להיות מלאכים. בסוף, אנחנו הופכים להיות חלק מהשוליים של האור הגדול הזה.

שאלה נוספת שמעלה הספר, היא למה אנחנו רוצים להביא ילד לעולם? הרי יש מלחמות, תאונות, רצח, אונס וחוצמזה, זה גם עולה הרבה כסף. אז למה? בגלל הרצון לתת ולהעניק. אלוהים עצמו גם יכול להתקיים בעולם הזה לבד, אבל הוא הביא אותנו כדי שיהיה לו למי לתת. אנחנו מעניקים את זה הלאה.

על פי הספר, האדם הראשון נולד, בעצם, רק כדי לקבל. אלוהים נתן לו והוא קיבל. שם זה גם עצר. מהרגע שהאדם רצה לתת, הוא אכל מהעץ, כי הוא רצה לדעת. הוא הפך להיות סוג של צינור - פתוח מלמעלה כדי לקבל, ולמטה כדי לתת. האדם הראשון חי אלף שנה. 930 שנה בגן עדן, ובסופם הוא כבר רק רצה למות כי כל מי שחי לצדו מת, ורק הוא נשאר. 70 השנים הנוספות שלו, הם חתיכת נשמה שאומרים כי נכנסה לגופו של דוד המלך, שחי 70 שנה בדיוק.

יש מלא דברים שלא כתובים בתנ"ך. כל מה שאנחנו צריכים לדעת זה מה שכתוב בו. לא הכרחי לדעת כל דבר - יש מימד שלא קיים פה שאנחנו לא תמיד יכולים לתפוס. "דרך השם" הוא ספר של ערכים, שאפשר לקרוא גם אם אתה לא אדם דתי. זהו בסך הכל ספר.

אגב, לא קראתי את הספר עד הסוף. עקב המצב בצפון, יעקב למאי התקשר אליי וביקש את הספר בחזרה. הוא רצה לדעת אם זה קורה עכשיו - הכוונה לגאולה. הבאתי לו את הספר עוד באותו היום. עם דברים כאלה, לא מתעסקים.
 
בעזרת השם. טל שגב (צילום: יח"צ)
 בעזרת השם. טל שגב (צילום: יח"צ)   
טל שגב עומד בימים אלה לפני יציאת אלבום רביעי, ממנו יצאו הסינגלים "נזכרתי בך", "אתן לך את הכל" ו"בשביל מה", שהוא גם שיר הנושא מתוך הסרט "מלח הארץ" של האחים ברבש.

(הביא לפרסום: אמיר עמרמי)
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by