בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
המלצה של גלעד 

המלצה של גלעד

 
 
גלעד ויטל

סרט ההמשך ל"בליפ" גרם לגלעד לפרגן יותר לנשמתו ואף להפסיק לעשן

 
 
 
 
 
 
 
 
 

What The Bleep – Down The Rabbit Hole

(כרזת הסרט)
 (כרזת הסרט)   
"מורד מחילת הארנב", בתרגום חופשי, הוא סרט המשך ל"בליפ", שמדבר על דברים שאני מתחבר אליהם יותר מאשר דברים שעסק בהם הסרט הקודם. הסרט סובב סביב השפעת כוח הכוונה על כל מה שמתרחש סביבנו. "בליפ" הראה בצורה מדעית את מה שהדת והרוח לא היו יכולות מעולם להראות. ב"Down The Rabbit Hole" מציגים, למשל, מחקרים מדעיים העוקבים אחר התפצלות של אטומים וחלקים קטנים יותר. לקחו מצב שבו האטומים נצמדים לקיר מסוים, ושמו לב שברגע שנוסף מתבונן לסיטואציה, הוא משפיע על הסיטואציה בכוח הצפייה בלבד.

זה לא אומר שכך אפשר להזיז סלעים (למרות שיכול להיות שכן) - לא זאת כוונת הסרט. הכוונה היא להראות שאנשים בהחלט יכולים לשנות את המציאות שלהם. בקבלה לומדים הרבה על כוונות. כשהן נעשות על ידי קבוצות אנשים גדולת, הן נקראות מסה קריטית. עם מסה קריטית אפשר לעשות שינויים פיזיים.

בתור אחד שלמד קצת קבלה, הסרט התחבר לי אחד לאחד. זה אותם הדברים בצורה מדעית-טכנית. הכל זה לא רק מה שאתה רואה ומה שאתה מרגיש. חמשת החושים לא מספיקים כדי לקלוט את כל מה שיש בעולם.

המציגים בסרט הם אנשים מאוניברסיטאות, ממש לא אנשי דת. הסרט לא עוסק בהטפה, אלא מציע שיעור. הסרט מדבר על נקודת החיבור בין המדע לרוח. במשך שנים היה ויכוח בין השניים. פעם הדת הייתה אפוטרופוס בלעדי על עובדות העולם, ואם היה מדען שחשב אחרת - צלבו ושרפו אותו. לאט-לאט הכנסייה התחילה להיכנע ונפתחה למדע, ואז המדע קיבל כוח משלו. ואז המדע קבע שאין אלוהים ושאין "אחד" בעולם. מה שרואים, זה מה שיש. אנחנו בעצם אמבות שגדלות ביד המקרה. היום, המדע והרוח נפגשו מול קיר חדש - הדברים ששניהן לא יודעים, והם נמצאים בנקודה שהם רוצים לעבור את הקיר הזה ביחד, יד ביד.

גם בדת וגם במדע יש אתגרים. במאה ה-21 יש מפגש בין השניים. המדע, למשל, פוגש כוח שהוא לא יכול למדוד אותו. בחזרה לאותם אטומים ואלקטרונים שהתפוצצו והושפעו מעצם זה שמישהו מתבונן עליהם. מה זה אומר? שיש להם מודעות?
 
 שכנתי היקרה קרן הגיעה עם הסרט "בליפ" ביום שישי. שלושה ימים מאז, וצפיתי בו שלוש פעמים ואני משתוקק לצפות בו עוד. כל צפייה היא העמקה נוספת, וזה הולך ומשתפר. הסרט מצליח להעביר במדיום הקולנועי אמיתות שאני מסתובב סביבה כבר כמה שנים, בצורה מעוררת התפעלות, אמינה, מרתקת ועם פס קול מצוין.

להמלצה המלאה >> 
מה זה אלוהים? הדת, למשל, ניסתה להפוך את אלוהים לאנושי. הרבה ציירו אותו כבחור עם זקן שיושב על ענן. אבל אם אלוהים הוא אינסוף, ואנחנו חושבים עליו במונחים שהוא כועס עלינו או אוהב אותנו יותר מאחרים – ככה אנחנו רק מקטינים אותו. הופכים אותו ליצור אנושי וקטן. יצור בעל אגו.

הסתכלו על מה שקורה היום בעולם, על האהבה של האנשים את האלוהים, על פי איך שהם מפרשים אותו. זאת ממש בדיחה. כתבתי באלבום שלי "איזו פאדיחה אם רואים אותנו מכוכב אחר". איך אפשר לחשוב שאלוהים אוהב מישהו אחד יותר מהשני? אני חושב שיש כאן פירוש לא נכון. כשאתה לומד קבלה, אתה מבין ש"בחר", ע"פ האותיות ב.ח.ר, עובר דרך עולמות שהם הרבה יותר עמוקים מאשר הבחירה עצמה. וזה לא אומר שהוא לא בחר אותנו משאר העמים. הרי שוני יכול להתקיים בהרבה צבעים. אם אלוהים יצר את הכל, אז הוא יצר גם את האויבים שלנו.

זה קשור לסרט איכשהו, תאמינו לי. האמת היא שיש גם רגע בסרט שמבחינתי, הוא רגע שיא, שקשור לגמילה שלי מעישון. תמיד ידעתי שאני רוצה להפסיק לעשן, אבל לא הצלחתי להפריד בין הרצון שלי להפסיק לבין הרצון שלי להמשיך. בסרט דיברו על סמים וסיגריות, והסבירו שהתאים בגוף, הם אלה שמבקשים מאיתנו את הניקוטין. התאים האלה הם רמת המודעות הכי קטנה בגוף, אבל גם לה יש השפעה. התא מבקש מהמוח אוכל וגם ניקוטין.

בעקבות הסרט, הגעתי למסקנה שהנשמה שלי לא מוכנה לשמוע לתאים האלה יותר. הצלחתי לעשות את ההפרדה. אמרתי לעצמי, שאני לא מוכן להיות יותר עבד של הדבר הזה, ושאני רוצה ויכול לשנות את המציאות שלי. ואין לכם מושג איך המציאות משתנה אחרי שאתם מפנים מקום לאהבה אחרי שנפטרתם מההתמכרות המסוימת שלכם. גם הכיס מתפנה.

היום אני מטפס עם הילד שלי בגן משחקים, יכול לשחק איתו ולא מתעייף. פעם הייתי מסתכל מהצד. הסרט הזה לימד אותי שאני מוכן לתת לנשמה שלי הרבה יותר.

לאתר הסרט >>
 
חמשת החושים לא מספיקים. גלעד (צילום: יח"צ)
 חמשת החושים לא מספיקים. גלעד (צילום: יח"צ)   
גלעד, חבר להקת שוטי הנבואה, יצא לאחרונה בקריירת סולו והוציא את האלבום "המכנה המשותף" (אן.אם.סי). ביום ראשון, ה-13 באוגוסט 2006, יעלה גלעד ויטל מופע בכורה במועדון הזאפה בת"א, בשעה 21:00.

(הביא לפרסום: אמיר עמרמי)
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by