בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוקלי  
כנגד ארבעה בנים דיברה הבמה 

כנגד ארבעה בנים דיברה הבמה

 
לוקלי  |
 

ביום הם ארבעה גברים ועל הבמה הם הופכים להרכב הדראג שאחראי להצגת הבידור "פאות קדושות" ארבע מלכות דראג שהספיקו לככב בסדרת הטלוויזיה "תמיד אותו חלום" המבוססת על שיריו של צביקה פיק, לבצע מחרוזת שירי אירוויזיון בקדם אירוויזיון 2013, לרוץ במופע משותף עם מרגול וזהבה בן ולכבוש כל במה בארץ מצפון ועד דרום בהצגה הכי מדוברת בשנה האחרונה וההצלחה המסחררת של ההרכב רחוקה מלהסתיים, לקחנו את הצוות של הצגת הבידור הטובה ביותר של השנה האחרונה לשיחה קצרה על יציאה לחירות.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פאות קדושות
 פאות קדושות   צילום: יחסי ציבור 
 
 

למי מכם שלא הלך עדיין את מופע  הבידור "פאות קדושות", תעשו ריסטארט על כל מה שחשבתם שידעתם על מופע דראג, לא מדובר במסיבת תחפושות, לא בגימיק וגם לא במופע המוקדש לקהילה הגאה, מדובר בבידור טהור, בכישרון עצום של רביעיית דראג על עקבים שמעניקה לצופים מגוון מערכונים מקטעי היסטוריה וזיכרונות מתקופות שכבר כמעט שכחנו, בגל צחוק שמתחיל עם עליית המסך ועד למינגלינג הקבוע בו מככבות הרביעייה בעוד מופע, הפעם צילומים עם הקהל והן לא מפספסות אף אחד. "מופע הבידור פאות קדושות הוא בעצם מסע בזמן לאורך תרבות הפופ וההיסטוריה של ארץ ישראל, מימי קום המדינה ועד טיסת השוקולד אך בעיניים שלנו" מסביר יובל, שעל הבמה הופך לציונה פטריוט. " אנחנו מתייחסות למאורעות האמתיים, הטובים והרעים, שעברו עלינו, כמו למשל צירופה של ישראל לאירוויזיון, הגירושים של רמי וריטה, המהפכה המזרחית  ועוד במשך שעה וחצי, בקצב במסחרר ועל  עקבים ממש לא נמוכים. אנחנו מחליפות למעלה מ120 תלבושות וכמאה פאות ועל הבמה עולות אין ספור דמויות, משושנה דמארי ויפה ירקוני דרך הלהקות הצבאית, להקת מנגו, ריקי גל, אורנה ומשה דץ, ריטה, מדונה ובריטני, הרבה אנשים חוזרים לצפות במופע פעם שניה ושלישית, כי אי אפשר לקלוט את הכל בפעם אחת".

 

 
פאות קדושות
 פאות קדושות   צילום: יחסי ציבור 
 

את הרכב הדראג "פאות קדושות" לא מעט אנשים מכירים כבר מלפני הצלחת ההצגה. הן מככבות בטלוויזיה בשלל תכניות, גילמו את עצמן במיני סידרה "תמיד אותו חלום" המבוססת על שיריו של צביקה פיק, הבזיקו לפרקים בתפקידי אורח בתוכניות רבות וליוו את מרגול וזהבה בן בסיבוב ההופעות המשותף של השתיים שלווה בקליפ מנצנץ, ברור היה שהצעד הבא יהיה מופע מלא בכיכובן של רביעיית הדראג המובילה בישראל. הצגה שהחלה את דרכה בשולי התאטרון ופרצה אל לב המיינסטרים כשהיא חוצה מגזרים ומנפצת דעות קדומות. מדובר ברצף של רגעים שיוצרים מופע בידור מוזיקלי נפלא, שמבלי להניד ריס מלאכותי, שוחט את הפרות הקדושות של תרבות הפופ הישראלית מהעלייה הראשונה ארצה ועד לימי הבחירות. יאיר דן, או בשמו על הבמה "דיוה די" מסביר

אז איך הכל התחיל?

"את ציונה פטריוט (יובל אדלמן) הכרתי מפסטיבל בדראג 1998, שבו זכה במקום 3 . ואני  השתתפתי כאמן אורח. טלולה וקיארה היו מה"דור החדש" של הדראג הירושלמי בשנת 2004 העלנו יחד עם כמה מלכות דראג ירושלמיות מופע גאלה שנתי שנקרא "פאות קדושות" משם צמח ההרכב.  ב2007  מבין כאלו ואחרים שהיו חלק מההרכב, התגבשנו להיות הרגב של 4 דיוות שמרכיבות היום את פאות קדושות. "

 

מאחורי הדמויות הצבעוניות הללו עומדים ארבעה גבגברים מסוקסים להפליא, טל קלאי שעל הבמה הופך לטלולה בונט,  יובל אדלמן לציונה פטריוט, ליאור כהן לקיארה דופלה ויאיר דן לדיווה די.   ארבעה שחקנים מוכשרים להפליא שהצליחו להביא את תרבות הדראג דרך מופע בידור  ייחודי ונוצץ לקדמת הבמה, להפוך ללהיט  מצפון ועד לדרום ולקבץ קהלים מכל קצוות האוכלוסייה, גייז לצד דתיים, ערבים לצד יהודים, נוהרים למופע שמתעלה מעל מגדר ומוכיח  שהוא תאטרון קומי  איכותי.  בקרוב המופע יציין מאה הצגות פתוחות.

איך מרגישים עם ההצלחה הפתאומית של המופע?

טל קלאי ( טלולה בונט): "ההרגשה היא פנטסטית מרגש במיוחד בגלל העובדה שעבדנו על זה כל כך הרבה שנים והצלחה כזאת הייתה תמיד בגדר חלום עבורינו. האמונה של צמד המפיקים שלנו (ציפי מייזלר ויואב חיימובסקי) שרתמו עבורינו אנשים כל כך מוכשרים שיעבדו איתנו על המופע, האמנוה הזאת היא שממשיכה ללוות אותנו ומוכיחה לנו שהכל אפשרי.  מוכיחה שאם אתה חדור מטרה ואמביציה ויש לך נשק טוב בכיס, אתה תצליח ותגשים את כל החלומות שלך. יש לנו עוד המון חלומות ואין לי ספק שנגשים גם אותם".

 

"פאות קדושות" מציגה את תולדות ישראל, מקום המדינה ועד לימינו, דרך תרבות הבידור בארץ ומעבירה  בצורה מוזיקלית ומלאת הומור את ההתרחשות במדינה מימי יבוש הביצות דרך הזכייה של נינט בכוכב נולד וכמובן הפרידה שלה מיהודה, ריטה, דנה אינטרנשיונל, צביקה פיק ועוד אומנים שהן מגלמות  לצד שלל קטעי היסטוריה  ואגדות תרבות שקמות לתחייה                       .
בין כל כך הרבה מופעים יש רגעי שיא שזוכרים במיוחד?

ליאור כהן( קיארה דופלה): "במהלך 100 הצגות כמעט ואין הצגה שלא קורה משהו מרגש או מצחיק, אנחנו בסופו של דבר בני אדם, נופלים, מחליקים, שוכחים טקסטים. קרה לא פעם שאתה מקבל בלאק אאוט על הבמה ואין לך מושג מה לומר, למזלנו אנחנו ארבעה, למדנו לקרוא אחד את השני כשזה קורה ולחפות אחד על השני. אני יכול להגיד שאני נורא נהנה מההוואי שיש מאחורי הקלעים, יש לנו צוות מדהים של מלבישים שפשוט תענוג לעבוד איתם, לכן כל הזמן מצחיק לנו מאחורי הקלעים.  יש לנו גם כל מיני טקסים קטנים שחוזרים על עצמם לפני מופע והם מביאים מזל. ככה אנחנו רוצים לחשוב לפחות."

 

סצנה אחת שלא משאירה מקום לאדישות מתארת את היריבות המתוקשרת בין עופרה חזה לירדנה ארזי, אותן מגלמים ליאור כהן וטל קלאי. "אני אגלה סוד. מאחורי הקלעים במהלך הריב של עופרה וירדנה מופעל עליי לחץ רב להצליח לנצח את ירדנה אבל לצערי כמעט 100 הצגות ירדנה מנצחת וכל פעם מחדש אני חוזר בבושת פנים לפינת ההלבשה שלי כשכל הקאסט רודף אחרי ואומר  לי" את כזאת קטנה" .  מודה כהן. "

 

בביצוע נפלא ומלא נצנצים של 4 מלכות הדראג.  הן חורשות את המדינה מצפון ועד דרום וממלאות אולמות בצופים שחוזרים לצפות שוב ושוב במופע מרהיב בו מוחלפות מאה עשרים תלבושות, שמונים פאות ועשרות עקבים. על הפקת המופע אמונים ציפי מייזלר ויואב חיימובסקי  שאומרים "ראינו אותם מופיעים בגרמניה ובאמסטרדם, שם הקהל השתולל, אז שאלנו את עצמנו מיד, למה שם כן ופה לא?" לדבריהם של השניים. על הבימוי אחראי אמיר פישר גוטמן  שיחד עם צוות הכתיבה, הצוות המוזיקלי, צוות הכוריאוגרפיה, סטיילינג  וכמובן פאות  מרעננים מפעם לפעם את ההצגה ברוח התקופה.  אז אם בא לכם  לקבל כמה רגעים של נחת ותאטרון קומי  במיטבו, לכו לראות את ההצגה.

 

 

ההופעות הקרבות: 18.4 תאטרון היהלום, 30.4 בית ציוני אמריקה, 9.5 תאטרון גבעתיים, 30.5 תאטרון היהלום.

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by