בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוקלי 
בר רפאלי ניצחה את אילן בן דב: תפוצה ב-550 אלף שקל 
 
 בר רפאלי    צילום: Splashnews/ASAPcreative, יח"צPictures by Dave Spencer    
לוקלי |
 

בית המשפט המחוזי קיבל באופן חלקי את תביעתה של הדוגמנית וקבע כי נעשה שימוש בצילומיה באינטרנט ובקולנוע בקמפיין להשקת מכשיר סמסונג בניגוד למה שהוסכם איתה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוף לסכסוך הארוך בין בר רפאלי לסאני אילן בן דב: בית המשפט המחוזי קיבל היום (ד') באופן חלקי את תביעתה של הדוגמנית המפורסמת וקבע כי נעשה שימוש בצילומיה באינטרנט ובקולנוע בניגוד למה שהוסכם איתה והיא תפוצה ב-550 אלף שקל. תביעתה הנגדית של סאני נדחתה.

 

"דמותם של דוגמנים, קולם, גופם ושמם הם נכסיהם הפרטיים, ואיש אינו רשאי לעשות בהם שימוש מסחרי, שלא בהסכמתם וללא תמורה. נכסים אלה זכאים להגנה", כך כתב שופט המחוזי בתל אביב, אבי זמיר בפסק הדין.

בכך בא לסיומו הסכסוך הארוך בין רפאלי לסאני, יבואנית סמסונג לישראל, בעקבות קמפיין בו השתתפה הדוגמנית בשנת 2006 להשקת של מכשיר סמסונג. בתביעה שהוגשה כבר בשנת 2009 טענה הדוגמנית כי סאני השתמשה בדמותה ובצילומיה שלא בהתאם לחוזה שנחתם בין הצדדים.

 

סאני, טענה רפאלי, באמצעות עו"ד יוסי מילר, השתמשה בצילומיה שנועדו לסרטון פרסומות, בניגוד למוסכם, גם בקולנוע וכן איפשרה לאתרי אינטרנט שונים לשדר בשידור חי את צילומי הפרסומת. רפאלי דרשה עוד פיצוי של 4.4 מיליון שקל עבור השימוש שעשתה סאני בבן זוגה לשעבר, השחקן ההוליוודי ליאונרדו דיקפריו, גם זאת, נטען, בניגוד להסכם ביניהם. סאני לא נותרה חייבת והגישה, באמצעות עו"ד משה ברהוד, תביעה נגדית של 2 מיליון שקל, פיצוי עבור הנזקים שהדוגמנית גרמה לקמפיין, לגרסתם.

לפי פסק הדין, סאני תפצה את רפאלי בסכום של 100 אלף שקל עבור על השימוש בצילומיה גם בקולנוע. לדברי השופט, מדיית הקולנוע לא "עלתה על השולחן" ולא נכללה במפורש בהסכמות שגובשו במשא ומתן וגם לא בנוסח המודפס של ההסכם שנחתם על ידי אמה של רפאלי, ציפי לוין והועבר לאבי זיתן, מי שהיה סמנכ"ל סאני ומנהל מחלקת השיווק שלה. זיתן, כך לפי פסק הדין, סבר, בתום לב, כי מדובר בהשמטה מקרית והוסיף בכתב ידו את המילה "וקולנוע" ולוין אף חתמה על המסמך המתוקן בלא ששמה לב לתוספת. "מדובר באי הבנה מצד סאני, אך אין בה כדי לשלול את הקביעה... שהפרסום בקולנוע לא הוסכם במפורש בידי לוין".

 

"מדובר בתביעה מוצדקת אך מוגזמת בשיעורה"

באשר לשידור באינטרנט, קבע השופט זמיר כי יש לפצות את הדוגמנית בסכום נוסף של 300 אלף שקל תוך שהוא מציין כי מדובר ב"תביעה מוצדקת" מצדה של רפאלי "אך מוגזמת בשיעורה". "היה על סאני", כך נכתב, "לפנות באופן מסודר ורשמי אל בא ולהסדיר את הנושא באופן ברור ובכתב. בנסיבות העניין, ובמיוחד שעה שמדובר היה בטכנולוגיה חדשה ולא מוכרת, הייתה מוטלת על סאני חובה מוגברת של גילוי ויידוע אודות השידור החי הצפוי".

השופט הוסיף: "השידור החי באינטרנט, הגם שנהגה ובוצע מתוך כוונות טובות, בהתלהבות מקצועית, וללא כוונת זדון או תרמית, נעשה ללא עיגון בחוזה שבין הצדדים, ללא קבלת הסכמתה של התובעת מראש וללא שידעה או הבינה שכך הם פני הדברים".

לצד דברים אלה, דחה השופט זמיר את דרישתה של רפאלי להטיל על זיתן חיוב אישי. לדבריו, לא מדובר בהתנהגות הנגועה בתרמית או חוסר תום לב מצדה של סאני, וספציפית מצדו של זיתן. כן נדחו טענותיה של סאני כי רפאלי פגעה בקמפיין והוציאה לשון הרע. בנוסף, תשלם סאני לרפאלי הוצאות משפט בסכום כולל של 150 אלף שקל.

"לכל דוגמן או דוגמנית", כך לפי פסק הדין, "גם אם הם בוחרים לחשוף עצמם לפרסום כלשהו, יהא נרחב או החושפני ביותר, במדיה כזו או אחרת, יש זכות שלא ייעשה שימוש בנכסים פרטיים אלה מעבר למה שסוכם וללא הבעת רצון מפורש מצדם. גם חריגה מהסכמות קיימות, בדבר היקף השימוש המותר בנכסים אלה, תהווה פגיעה בהם, פגיעה המצדיקה פיצוי כספי".

 

 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by